fot. prezydent.pl

Prezydent RP przybędzie na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

Prezydent Andrzej Duda przybędzie dziś do Kielc na 26. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Najwyższy przedstawiciel państwa polskiego odwiedzi stoiska oraz spotka się z przedstawicielami krajowego przemysłu zbrojeniowego.

Targi w Kiecach zainaugurował wczoraj m.in. minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Swój list do uczestników wydarzenia skierował też prezydent, a odczytał go szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

W liście Andrzej Duda zwrócił uwagę na potencjał zbrojeniowy polskiego przemysłu.

– Cieszę się, że w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dużą część ekspozycji zajmują produkty polskich przedsiębiorstw. Oznacza to, że nasz przemysł zbrojeniowy dysponuje potencjałem, który możemy rozwijać. To ważne dla polskiego bezpieczeństwa i polskiej gospodarki, której – przykładem innych państw – przemysł zbrojeniowy powinien być kołem zamachowym. Mam świadomość wyzwań stojących dziś przed polskim przemysłem obronnym, spowodowanych zarówno wieloletnim okresem przekształceń organizacyjnych, jak i zmianami w międzynarodowym środowisku. Musimy także pamiętać, że w związku z niestabilną sytuacją bezpieczeństwa w naszym otoczeniu Polska stoi przed koniecznością unowocześniania oraz wzmacniania sił zbrojnych – podkreślił prezydent w swoim liście.

W 26. Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego bierze udział ponad 600 wystawców z 31 krajów. To największe targi zbrojeniowe w Europie. Przybyli na nie m.in. przedstawiciele Austrii, Chin, Francji i Hiszpanii.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji wydarzenia jest stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Andrzej Duda.

RIRM

drukuj