K. Szczerski: sprawa powinna zostać wyjaśniona

Wydarzyło się coś, co nie powinno mieć miejsca – powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski odnosząc się do wypadku limuzyny, która wiozła prezydenta Andrzeja Dudę. BOR wszczął postepowanie wyjaśniające ws. uszkodzenia opony.

Do incydentu doszło wczoraj na autostradzie A4. Limuzyna wpadła w poślizg i zsunęła się do rowu. Prezydentowi nic się nie stało.

Minister Krzysztof Szczerski podkreśla, że mamy do czynienia z sytuacją nadzwyczajną. Sprawy nie można zamieść pod dywan.

– Traktujemy ją poważnie, bez nadmiernego popadania w jakieś szybkie wyciąganie wniosków.  Czy jakiś nadmierny niepokój, ale to jest rzecz, która powinna być dobrze wyjaśniona, a potem po wyjaśnieniu powinny być wyciągnięte odpowiednie wnioski, dlatego że to nie może być przypadek z którego później nie wyciągniemy żadnych lekcji.  Tego typu zdarzenia nie powinny pozostawać bez konsekwencji. To jest bardzo ważne, ale te konsekwencje dopiero wtedy będą solidne i rzeczywiste, jeśli najpierw poznamy raport z tego, jak do tego zdarzenia doszło – powiedział minister Krzysztof Szczerski.

Okoliczności incydentu z udziałem prezydenckiej limuzyny bada też prokuratura.

Zdarzenie miało miejsce w drodze do Karpacza na mistrzostwa Polski parlamentarzystów i samorządowców w narciarstwie alpejskim.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl