fot. PAP/Łukasz Gągulski

Prezydent Andrzej Duda uda się jutro do Włoch i Watykanu

Już jutro prezydent Andrzej Duda uda się z wizytą do Włoch i Watykanu. O trzech kluczowych elementach tej podróży mówił na antenie Polskiego Radia szef gabinetu prezydenta, Krzysztof Szczerski.

To pierwsza podróż zagraniczna Andrzeja Dudy po objęciu urzędu prezydenta na drugą kadencję.

– Cieszymy się, że pan prezydent będzie jednym z pierwszych polityków europejskich, który odwiedzi Rzym w okresie między wakacjami a kolejną, miejmy nadzieję, że nie tak dramatyczną falą pandemii, bo musimy się konsolidować w ramach europejskiej solidarności także w walce z pandemią – mówił Krzysztof Szczerski.

W trakcie trzydniowej wizyty prezydent Andrzej Duda spotka się z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą oraz premierem Giuseppe Conte.

– To są rozmowy o przyszłości budżetu europejskiego, o przyszłości polityki migracyjnej, ale także o sytuacji pandemicznej. Pan prezydent spotka się z głównymi lekarzami zajmującymi się COVID-em we Włoszech, będzie podpisana umowa o współpracy polsko-włoskiej w zwalczaniu COVID-u – powiedział szef gabinetu prezydenta.

Prezydent będzie uczestniczył w prywatnej audiencji u Ojca Świętego Franciszka.

– Mamy audiencję u Ojca Świętego, rozmowy także z sekretarzem stanu kardynałem Parolinem oraz Mszę świętą u grobu Jana Pawła II w 100–lecie jego urodzin – wskazał Krzysztof Szczerski.

Prezydent odwiedzi także Monte Cassino.

– Mamy rocznicę śmierci generała Andersa. Pan prezydent odwiedzi Monte Cassino. To jest też bardzo ważny dla polskiej pamięci historycznej moment – podsumował Krzysztof Szczerski.

 

TV Trwam News

drukuj