Prezydent A. Duda spotka się z marszałkiem T. Grodzkim. Przedmiotem dyskusji tzw. Piątka dla Zwierząt

Prezydent RP Andrzej Duda spotka się dziś z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Tematem rozmów będzie m.in. przyjęta przez Sejm nowela o „ochronie zwierząt”.

Kontrowersyjne przepisy, które podzieliły obóz rządzący mogą trafić pod obrady na najbliższym posiedzeniu Senatu, zaplanowane pod koniec września.

Ustawa zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, ograniczenie uboju rytualnego i zwiększenie uprawnień dla organizacji prozwierzęcych. Dla prezydenta Andrzeja Dudy na pierwszym miejscu znajduje się byt rolnika – przypomniał w Radiu Maryja wiceszef kancelarii prezydenta RP Paweł Mucha.

Oczywiście trzeba uwzględniać kwestie związane z humanitarnym traktowaniem zwierząt, ale nie można zapominać o perspektywie spojrzenia rolniczego. Ustawa jest w toku prac. Spotkanie prezydenta z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim będzie także dotyczyć prac legislacyjnych. Posiedzenie Senatu zaplanowane jest jeszcze w tym miesiącu – jeżeli w  toku prac pojawią się poprawki, co jest bardzo prawdopodobne (i co się pojawia w publicznych wypowiedziach), można się spodziewać, że ustawa trafi ponownie do Sejmu, więc prace nad tą ustawą będą jeszcze trwały – wskazał wiceszef kancelarii prezydenta RP.

Z kolei szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski przekazał, że Andrzej Duda nie podjął jeszcze decyzji o podpisaniu nowelizacji ustawy o „ochronie zwierząt”. Ma się do niej odnieść po zakończeniu prac nad ostatecznym kształtem nowych przepisów w Parlamencie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl