fot. PAP/Leszek Szymański

Prezydent powołał Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Będzie jej przewodniczył J. K. Ardanowski

Prezydent Andrzej Duda powołał Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich. Jej przewodniczącym został Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa.

Powołując Radę prezydent Andrzej Duda podkreślił, że kwestie dotyczące wsi i rolnictwa są jednym z najważniejszych tematów jego prezydentury. Dodał, że zależy mu na równym rozwoju wszystkich obszarów kraju i zapewnieniu dostępu do dobrej edukacji, kultury oraz komunikacji.

– Na obszarach wiejskich muszą być zapewnione takie warunki życia, żeby żyło się tam nie gorzej niż w mieście i żeby poziom ludzi był tam jak najwyższy – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent zapewnił, że będzie zabiegał też o zapewnienie dobrych warunków prowadzenia gospodarstw rolnych, które się rozwijają.

– Dzisiaj rolnictwo to potężny i ważny dział naszej gospodarki, który prężnie się rozwija. To jest ogromna część naszego eksportu. To jest bezpieczeństwo żywnościowe. To jest nasz potencjał rozwijany na świecie. To jest nasza coraz mocniejsza marka – ocenił prezydent.

Prezydent Andrzej Duda powołał do Rady przedstawicieli związków i organizacji rolniczych, naukowców zajmujących się rolnictwem, a także samych rolników. Pracami pokieruje Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa. Polityk pożegnał się ze swoim urzędem po sprzeciwie wobec kontrowersyjnych przepisów dotyczących ochrony zwierząt.

– Rada m.in. jest potrzebna po to, żeby jako miejsce spotkań i uczciwej debaty minimalizować ryzyko wprowadzania przepisów prawnych, które nie wiadomo czemu miałyby służyć – wyjaśnił Jan Krzysztof Ardanowski, przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich.

Gremium powołane przez prezydenta Andrzeja Dudę ma kontynuować misję Rady ds. Wsi i Rolnictwa, którą w 2009 roku powołał prezydent Lech Kaczyński. Wtedy również kierował nią Jan Krzysztof Ardanowski.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl