fot. prezydent.pl

Prezydent o reelekcji: Jestem życiowym optymistą

Jestem życiowym optymistą. Kandydując na urząd prezydenta wszyscy mówili, że nie mam żadnych szans, a jednak się okazało, że wygrałem – powiedział prezydent Andrzej Duda w „Gościu Niedzielnym”, odpowiadając na pytanie, czy wygra wybory prezydenckie w 2020 r. i uzyska reelekcję na drugą kadencję.

Prezydenta Andrzeja Dudę, o start w przyszłych wyborach prezydenckich, zapytał tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”.

Andrzej Duda zapytany, kto będzie prezydentem Polski po przyszłorocznych wyborach podkreślił, że będzie nim „ten, kto wygra”.

Pytany, czy zamierza ponownie wystartować w wyścigu o fotel prezydenta Duda ocenił, że „jak na politykę i urząd prezydenta jest jeszcze względnie młodym człowiekiem”. Mówiąc o swoich szansach w przyszłych wyborach odpowiedział:

Generalnie jestem życiowym optymistą. Byłem nim nawet wtedy, gdy po ogłoszeniu pod koniec 2014 r., że będę kandydował, wszyscy mówili, że nie mam żadnych szans. Powtarzali to także w czasie kampanii, a jednak się okazało, że wygrałem” – zaznaczył prezydent RP.

Andrzej Duda wyraził też zadowolenie, że jest wskazywany przez liderów swojego obozu politycznego jako kandydat na stanowisko prezydenta w kolejnych wyborach.

To jest bardzo miłe. Cieszę się, że moja praca jest doceniana przez koleżanki i kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, ze Zjednoczonej Prawicy, bo staram się wspierać działania, które służą budowaniu sprawiedliwego państwa i jego wzmacnianiu” – powiedział prezydent.

Najbliższe wybory prezydenckie w Polsce odbędą się w 2020 r. Obecny prezydent Andrzej Duda został wybrany na urząd prezydenta Rzeczypospolitej w 2015 r. Duda ma 47 lat, żonę i córkę.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl