fot. PAP/Radek Pietruszka

K. Sobolewski (PiS): W sobotę w Katowicach przedstawimy nasze propozycje dot. gospodarki

Premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę podczas konwencji tematycznej w Katowicach omówią propozycje Prawa i Sprawiedliwości dotyczące rozwoju gospodarczego – powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.

Podczas konwencji wyborczej w Lublinie, która odbyła się 7 września, Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki oraz była premier Beata Szydło, przedstawili zapowiedzi programowe partii przed wyborami parlamentarnymi. Kaczyński zapowiedział wówczas, że program PiS będzie szerzej przedstawiany w trakcie konwencji tematycznych, które będą się odbywały w dalszej części kampanii wyborczej. Pierwsza z nich odbyła się w ostatnią sobotę w Łodzi i dotyczyła polityki społecznej.

Do wyborów planujemy zorganizować jeszcze trzy konwencje tematyczne, dotyczące m.in. polityki zdrowotnej czy rolnictwa. Najbliższa odbędzie się w Katowicach i będzie dotyczyła rozwoju gospodarczego. Premier Morawiecki oraz prezes Kaczyński przypomną nasze dokonania w tym obszarze, a także będą omawiać i rozwijać propozycje gospodarcze z naszego programu wyborczego” – oświadczył Krzysztof Sobolewski.

Wśród propozycji programowych PiS, które liderzy partii przedstawili w Lublinie znalazło się m.in. podniesienie pensji minimalnej od 1 stycznia 2020 r. do 2600 zł, do końca 2020 r. do 3000 zł, a do końca 2023 r. do 4000 zł.

Ponadto PiS zaproponował drugą trzynastą emeryturę w 2021 r., zrównanie dopłat do hektara dla rolników, zwiększenie do 1200 zł minimalnej emerytury, przeznaczenie po 2 mld zł na fundusz modernizacji szpitali oraz fundusz modernizacji szkoły, podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. do 1 mln euro i dalej do 2 mln euro oraz powołanie specjalnego Funduszu 100 obwodnic.

Po zakończeniu konwencji tematycznej w Katowicach premier oraz szef PiS ruszą w dalszy objazd po kraju. Kaczyński w sobotę weźmie jeszcze udział w konwencji okręgowej PiS w Wadowicach (Małopolska). Natomiast w niedzielę Kaczyński odwiedzi: Kraków, Nowy Sącz oraz Tarnów.

Mateusz Morawiecki w sobotę ma się spotykać z mieszkańcami Śląska, a w niedzielę odwiedzi kilka miejscowości na Dolnym Śląsku. Jak informują sztabowcy PiS, dokładne lokalizacje są jeszcze ustalane.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl