Poparcie społeczne dla rządzących utrzymuje się na wysokim poziomie

Poparcie społeczne dla Prawa i Sprawiedliwości wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Tak wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Badania pokazują, że partię Jarosława Kaczyńskiego popiera 38 proc. pytanych. 

Platforma Obywatelska cieszy się poparciem na poziomie 16 proc., Kukiz’15 9 proc., a na Nowoczesną chce zagłosować 8 proc. badanych.

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu Sojusz Lewicy Demokratycznej, Polskie Stronnictwo Ludowe oraz partia Razem nie przekroczyłyby progu wyborczego.

Do wyników sondażu odniósł się lider PO Grzegorz Schetyna, według którego dobry wynik PiS wynika z braku współpracy opozycji.

Poseł PiS Janusz Szewczak podkreślił, że kiepskie wyniki PO, N. i PSL to wynik głupiej, szkodliwej i antypolskiej działalności tych partii.

To jest chamstwo, agresja, głupota, brak propozycji programowych, jakaś taka indolencja intelektualna, kompletna. Polacy mają dość po prostu tych wygłupów posła Michała Szczerby, czy posłanek z Nowoczesnej. To jest dowód na to, że oni przegrali swoją szansę historyczną, polityczną, mimo ośmiu lat rządów niczego się nie nauczyli, niczego nie zrozumieli. Polacy to po prostu widzą, dostrzegają […]donoszenie na Polskę. Polacy zaczynają odczuwać pozytywne zmiany w wyniku dwóch lat rządów PiS. Olbrzymia sfera zmian społecznych, wydatków prorodzinnych, ale to jest również ochrona pewnych wartości, godności, honoru polskiego – powiedział Janusz Szewczak.

Prawo i Sprawiedliwość nieprzerwanie prowadzi w sondażach od momentu zwycięstwa w wyborach parlamentarnych w 2015 roku.

Zjednoczona Prawica uzyskała wtedy ponad 37 proc. głosów i był to
w III RP pierwszy przypadek, gdy jednemu stronnictwu udało się uzyskać samodzielną parlamentarną większość.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl