fot. PAP/EPA

Bermudy/Huragan Humberto: 16 tys. gospodarstw domowych i firm bez prądu

Huragan Humberto, który przybrał na sile i zaczyna pustoszyć archipelag Bermudów na Atlantyku, spowodował odcięcie od dostaw prądu niemal 16 tys. gospodarstw domowych, biur i firm – podała w środę firma Belco zajmująca się dystrybucją energii elektrycznej.

W związku ze spodziewanym w nocy pojawieniem się jądra huraganu nad złożonym ze stu nizinnych wyjeżdżali na miejscowe drogi. Prognozy wskazują na możliwość radykalnego pogorszenia się warunków pogodowych w najbliższych godzinach w tym zamieszkiwanym przez 64 tys. ludzi terytorium zamorskim Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami amerykańskiego Centrum ds. Huraganów (NHC) w Miami, Humberto przekształcił się w huragan z porywami wiatru o prędkości do 185 km na godz. i osiągnął już kategorię 3 w 5-stopniowej skali Saffira-Simpsona.

Władze Bermudów zarządziły zamknięcie szkół, biur i innych instytucji publicznych. Wstrzymany jest też publiczny transport oraz kursowanie promów.

Jak powiedział minister bezpieczeństwa narodowego Bermudów Wayne Caines, instytucje publiczne zostaną zamknięte po północy w środę a komunikacja autobusowa będzie zawieszona o godz. 4 nad ranem w czwartek, czasu lokalnego.

Bermudy, to cieszące się autonomią wewnętrzną terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii. Wyspami zarządza gubernator mianowany przez monarchę na wniosek rządu W. Brytanii. Do kompetencji gubernatora należą sprawy zagraniczne, obrona i bezpieczeństwo wewnętrzne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl