prezydent.pl

Święto Niepodległości z Prezydentem RP w Warszawie oraz w Rypinie

Prezydent Polski Andrzej Duda będzie świętował 101. rocznicę odzyskania niepodległości w Warszawie oraz w Rypinie. W stolicy odbędą się główne uroczystości. W województwie kujawsko-pomorskim prezydent Andrzej Duda będzie świętował ten dzień z Polakami. 

O szczegółach aktywności Prezydenta RP w święto narodowe mówi minister Paweł Sałek.

– Pan prezydent od świtu do późnego wieczora ma wypełniony kalendarz różnego rodzaju aktywnościami. Zaczyna już po godz. 8.00 złożeniem wieńców pod pomnikami ojców polskiej niepodległości. Później będzie Msza św. w świątyni Opatrzności Bożej, następnie wręczenie odznaczeń państwowych, dalej uroczysta zmiana warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Pan prezydent pamięta także o Polsce lokalnej i późnym popołudniem uda się także do Rypina, ażeby tam – wśród społeczności lokalnej – też obchodzić Święto Niepodległości – podkreśla Paweł Sałek.

Wcześniej jednak – o godz. 17.00 – prezydent Andrzej Duda weźmie jeszcze udział w koncercie „Gramy dla Niepodległej” na Krakowskim Przedmieściu. Wydarzenie jest organizowane w ramach Festiwalu Niepodległa. Wstęp na wszystkie inicjatywy jest bezpłatny.

RIRM

drukuj