fot. pixabay.com

Prezydent A. Duda w liście do rolników: Bezpieczeństwo żywnościowe jest jednym z filarów bezpieczeństwa narodowego i siły polskiego państwa

Prezydent Andrzej Duda w liście do rolników podkreślił znaczenie bezpieczeństwa żywnościowego. Zapewnił też gospodarzy, że łagodząc skutki kryzysu światowego, obóz władzy będzie stał też na czele rodzimych interesów.

W liście skierowanym do uczestników i organizatorów uroczystości dożynkowych prezydent Andrzej Duda podziękował rolnikom za tegoroczne plony. Przypomniał, że polskie rolnictwo jest coraz bardziej wydajne i nowoczesne.

„Bezpieczeństwo żywnościowe, które zapewniają nam rolnicy, jest jednym z filarów bezpieczeństwa narodowego i siły polskiego państwa, na równi z bezpieczeństwem militarnym i energetycznym” – podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent wyjaśnił, że Polska należy do niewielkiego grona krajów unijnych, które wciąż mają potencjał zwiększania produkcji rolnej. Dodał, że tegoroczne dożynki odbywają się trudnym czasie. Na Ukrainie trwa wojna, a cierpienie napadniętego narodu – jak wyjaśnił Andrzej Duda – dostrzegają polscy rolnicy. To cierpienie, na co wskazał prezydent, obejmuje także zniszczone gospodarstwa i plony.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1558106793988988928

Polski przywódca podziękował wszystkich środowiskom wiejskim za solidarność z Ukrainą i wsparcie, jakie otrzymali uchodźcy wojenni. Zaznaczył, że jest to świadectwo chrześcijańskiej i humanitarnej postawy. Prezydent przypomniał, że jednym ze skutków wojny jest narastający w Europie i na świecie kryzys gospodarczy.

„Wieś mocno odczuwa ekonomiczne trudności, związane ze wzrostem kosztów produkcji, zwłaszcza kosztów nawozów, pasz i paliw, oraz z ograniczeniem rynków zbytu. Żniwom, które są podsumowaniem ciężkiej całorocznej pracy gospodarzy na roli, niejednokrotnie towarzyszy zatroskanie o to, co przyniesie przyszłość. Z wielką stanowczością wspieram wszystkie działania rządu, które mają pomóc mieszkańcom wsi, takie jak obniżki podatków w ramach tarcz inflacyjnych czy dopłaty do nawozów lub węgla opałowego” – napisał w swoim liście Andrzej Duda.

Prezydent zapewniał rolników, że wszystkie działania podejmowane w celu łagodzenia skutków kryzysu na rynku żywnościowym będą odbywały się z poszanowaniem naszych, rodzimych producentów żywności. Andrzej Duda życzył, by nadchodzące dożynki były świętem polskiej wsi.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl