Prezydent RP: W niedzielnych wyborach nie może zabraknąć żadnego głosu. To decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza Ojczyzna

To, jak kształtuje się Europa, to, w którym kierunku będzie rozwijać się Unia – zależy od każdego z nas. Nasze głosy, razem z głosami milionów obywateli innych państw, wpłyną na przyszłość Europy, decydując o jej obliczu na kolejne lata i dziesięciolecia. Proszę, aby każdy mieszkaniec polskiego miasta, miasteczka i wsi miał w tym swój udział. Idźmy na wybory! Niech to będzie święto naszej demokracji! – zaznaczył prezydent Andrzej Duda w orędziu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego skierowanym do obywateli Polski.

W najbliższą niedzielę 26 maja Polacy wybiorą swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego.

– Zachęcam każdego uprawnionego do głosowania, aby skorzystał z przysługującego mu prawa i wziął udział w tych wyborach. Każdy głos jest ważny. Idźmy na wybory, bo wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji. Demokracji, którą tak pieczołowicie od 30 lat budujemy. Niektórym z nas może się nawet wydawać, że Parlament Europejski jest daleko, a kwestie poruszane w Brukseli lub Strasburgu nas nie dotyczą, ale nic bardziej mylnego. To, jak kształtuje się Europa, to, w którym kierunku będzie rozwijać się Unia – zależy od każdego z nas. Nasze głosy, razem z głosami milionów obywateli innych państw, wpłyną na przyszłość Europy, decydując o jej obliczu na kolejne lata i dziesięciolecia. Proszę, aby każdy mieszkaniec polskiego miasta, miasteczka i wsi miał w tym swój udział. Nie może zabraknąć żadnego głosu, bo to decyzja o tym, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza Ojczyzna – akcentował szef państwa polskiego.

Prezydent Rzeczypospolitej powiedział, że wierzy, iż nowo wybrani europarlamentarzyści „będą z determinacją zabiegać o polskie sprawy w Europie przyczyniając się do podnoszenia poziomu życia Polaków i rozwoju naszego kraju”.

– Szanowni Państwo, wierzę, że jako członek Unii Europejskiej i państwo, które aktywnie uczestniczy w budowie przyszłości Europy, mamy do tego pełne prawo. Ale Unia to nie tylko prawa – to też obowiązki. Naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby europejskie wartości solidarności, współpracy i równości między państwami były wartościami rzeczywistymi. Mam głębokie przekonanie, że frekwencja w niedzielnych wyborach znacznie przewyższy tę sprzed pięciu lat. Będzie to oznaczać, że nasza demokracja się wzmacnia, a Polacy są narodem świadomym siły swojego głosu w Europie. Idźmy na wybory! Niech to będzie święto naszej demokracji! – podkreślił Andrzej Duda.

 

RIRM

drukuj