fot. PAP/Radek Pietruszka

Ulicami Warszawy pod hasłem „Miej w opiece Naród cały!” przejdzie X Marsz Niepodległości

Już dziś ulicami Warszawy przejdzie X Marsz Niepodległości. Manifestacja organizowana przez środowiska narodowe już na stałe wpisała się do kalendarza obchodów Święta Niepodległości.

Początek marszu zapowiedziano na godz. 14.00 przy rondzie Romana Dmowskiego. Demonstracja wyruszy godzinę później. Uczestnicy przejdą Alejami Jerozolimskimi na błonia Stadionu Narodowego. Zakończenie manifestacji jest planowane na godzinę 19.00.

Marszowi towarzyszy hasło „Miej w opiece Naród cały!”. To zawołanie skierowane do Maryi pochodzące z pieśni „Z dawna Polski Tyś Królową”. O znaczeniu hasła mówi wiceszef Stowarzyszenia Marszu Niepodległości Mateusz Marzoch.

– „Miej w opiece Naród cały!”, czyli hasło tegorocznego Marszu Niepodległości, jest hasłem nad wymiar symbolicznym w czasach, w jakich się znajdujemy. W czasach, w których jesteśmy zagrożeni zewsząd imigracją, gdzie jesteśmy zagrożeni – jak powiedział ks. abp. Jędraszewski – tęczową zarazą. Tutaj wołamy o pomoc do Matki Bożej o wstawiennictwo i z tym Różańcem zaciśniętym w dłoni modlimy się o to, żeby Polska zachowała swoją moralność i tradycję – akcentuje Mateusz Marzoch.

Każdego roku na organizowany przez środowiska narodowe marsz przyjeżdżają Polacy z całego kraju, a także spoza granic Polski. Według danych policji, w ubiegłorocznej edycji wydarzenia udział wzięło ok. 200 tys. osób. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość.

Szczegółowe informacje nt. tegorocznego Marszu Niepodległości dostępne są [tutaj]

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj