[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Minister obrony nie jest osobą, która powinna publicznie komentować tego typu decyzje prezydenta

Minister obrony narodowej nie jest osobą, która powinna publicznie komentować tego typu decyzje prezydenta – powiedział w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja minister obrony Antoni Macierewicz. Jak dodał w Wojsku Polskim niezwykle potrzebne są nowe kadry. Bez tego nie nastąpi realna zmiana, niezbędna dla rzeczywistego wzmocnienia armii.

Wczoraj Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało o decyzji prezydenta RP Andrzeja Dudy, że 15 sierpnia nie odbędzie się uroczystość wręczenia nominacji generalskich. W komunikacie stwierdzono, że trwające prace i brak uzgodnień dotyczących nowego systemu kierowania i dowodzenia armią nie stwarzają warunków do właściwej oceny przedstawionych kandydatur.

Minister Antoni Macierewicz podkreślił, że nie jest osobą, która powinna odnosić się do decyzji prezydenta Polski. Jak dodał, stanowisko merytoryczne związane z argumentacją BBN zostało wyrażone w oficjalnym komunikacie resortu [zobacz].

Komunikat bardzo obszernie pokazuje, jaka jest rzeczywiście sytuacja w polskim wojsku i jak bardzo potrzebne są nowe kadry generalskie i oficerskie w Wojsku Polskim. Bez nowych kadr nie nastąpi realna zmiana, która jest niezbędna dla rzeczywistego wzmocnienia armii. Wszystko to zostało bardzo jasno w komunikacie sformułowane i wyłożone, także w odniesieniu do Strategicznego Przeglądu Obronnego i nowego systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP, który od początku był jednym z priorytetów ministra obrony narodowej – zaznaczył Antoni Macierewicz.

W komunikacie wydanym przez MON zaznaczono, że zmiany zaprojektowane w ramach realizacji Strategicznego Przeglądu Obronnego mają na celu dostosowanie armii do nowych wyzwań. Podkreślono również, że kluczowym czynnikiem tych zmian jest ukształtowanie nowej kadry dowódczej. Bez niej wszystkie pozostałe reformy mogą zostać zaprzepaszczone.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl