fot. PAP/Marcin Obara

[TYLKO U NAS] M. Jurek: Musimy być w opozycji do obecnego kierownictwa Unii Europejskiej, a nie samej Unii

Jeżeli Frans Timmermans robi wartości europejskie z obrony kornika drukarza w Polsce czy z walki o to, by Polki nie miały prawa do wcześniejszej emerytury, to ośmiesza i kompromituje politycznie samą Unię Europejską – powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prezes Prawicy RP Marek Jurek. Jak dodał, musimy być w opozycji do obecnego kierownictwa UE, a nie samej Unii.

Brexit, wygrana Donalda Trumpa w wyborach w Stanach Zjednoczonych, wzmagająca się tendencja niezależności w polityce państw Europy Środkowej – to wszystko sprawiło, że Unia Europejska znalazła się na zakręcie i musi dokonać wyboru drogi – powiedział Marek Jurek.

Najwłaściwszy wybór to rewizja całej polityki prowadzonej od 25 lat. Już ćwierć wieku temu zaczęło się wprowadzanie ideologii skrajnej lewicy – promocja zachowań homoseksualnych itd. To wszystko odbywało się pod pretekstem tzw. mniejszości. Rozpoczęło się wzmacnianie kompetencji politycznych Unii i budzenie apetytów na władzę kosztem państw. Należałoby zrewidować tę drogę w oparciu o szacunek dla państw narodowych i kultury europejskiej. Należy zdefiniować Unię jako wspólnotę losu. Żyjemy w czasach kryzysu. Jedne państwa podlegają mu bardziej, a inne mniej, ale łączy nas historia, instytucje i racje geopolityczne, więc powinniśmy działać razem. To byłby dobry scenariusz – wskazał wiceprezes Prawicy RP.

Kierownictwo Unii Europejskiej wybiera natomiast zupełnie inną drogę – dodał.

Obecnie mamy jeszcze większą tendencję zawłaszczania kompetencji państw, mamy jeszcze silniejszy atak na chrześcijaństwo w Europie, szczególnie w Europie Środkowej, ale przede wszystkim mamy kompletnie destrukcyjną społecznie politykę imigracjonistyczną. Otwarcie mówi się o tym, że Europę coraz bardziej należy zaludniać imigrantami przybywającymi ze świata islamu. Państwa, które się temu przeciwstawiają, szczególnie Polska, Węgry i Czechy, są najmocniej przez Unię atakowane – zaznaczył Marek Jurek.

Teraz jesteśmy w kluczowym momencie, jeśli chodzi o politykę migracyjną Unii Europejskiej – powiedział poseł do Parlamentu Europejskiego.

Kierownictwo Unii Europejskiej, reprezentowane przez polityków takich jak Frans Timmermans czy Guy Verhofstadt, uważa, że jeżeli złamie się te najbardziej zdeterminowane rządy, to podporządkuje się całą Europę Środkową. Według nich, wtedy droga do ujednolicania Europy będzie otwarta. Obecnie jest kluczowy moment, dlatego my musimy myśleć o naszej suwerenności i pamiętać o tym, że Unia jest związkiem państw, a zasadniczym odniesieniem do naszej polityki jest niepodległość naszego państwa. Organizacje, w których bierzemy udział, musimy ocenić proporcjonalnie do tego, na ile ich polityka zbiega się z interesami i wartościami Rzeczpospolitej – zaznaczył Marek Jurek.

Kolejne pomysły wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Timmermansa kompromitują całą Unię Europejską – podkreślił gość „Aktualności dnia”.

Frans Timmermans chce zaangażować Unię w obronę kornika drukarza w Polsce albo w walkę o to, by Polki nie miały prawa do wcześniejszej emerytury. Jeżeli on z tego robi wartości europejskie, to ośmiesza i kompromituje politycznie samą Unię Europejską. Myślę, że tego typu absurdalne pomysły będą się mnożyć. Musimy mieć jasność, że wobec tego kierownictwa Unii polska opinia publiczna powinna być w opozycji. (…) Uważam, że tego typu podejście powinno być nie tylko nastawieniem środowisk, które podkreślają suwerenność Polski i wspierają wartości chrześcijańskie, ale powinna to być polityka większości w Polsce. Opozycja wobec kierownictwa Unii nie powinna być przez kierownictwo Unii traktowana jako opozycja wobec samej Unii Europejskiej. Jeżeli Frans Timmermans mówi, że jego wsparcie dla opozycji w Polsce nie jest działaniem antypaństwowym, to tym bardziej powinien rozumieć, że skoro można wspierać opozycję na zewnątrz, to tym bardziej my możemy być w opozycji wobec jego władzy – powiedział Marek Jurek.

Jeżeli chcemy Europy bezpiecznej dla niepodległej Polski, Europy szanującej wartości cywilizacji chrześcijańskiej, to musimy być w zdecydowanej opozycji. Innej drogi nie ma – dodał wiceprezes Prawicy RP.

Codziennie widzę, jak Polska jest szanowana przez środowiska krytycznej prawicy na Zachodzie – mówił gość „Aktualności dnia”.

Na Zachodzie z wielką nadzieją patrzy się na Polskę. Możemy być liderem opinii chrześcijańskiej w Europie, jeżeli (…) będziemy prowadzić politykę uczciwej opozycji – zaznaczył Marek Jurek.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Marka Jurka można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj