Prezydent: Moim priorytetem jest inspirowanie działań w kierunku zrównoważonego rozwoju Polski

Inspirowanie działań służących trwałemu zrównoważonemu rozwojowi gospodarczemu, uważam za jeden z priorytetów mojej prezydentury – napisał w liście skierowanym do uczestników „Kongresu 100 lat polskiej gospodarki” prezydent Andrzej Duda.

List w imieniu prezydenta przeczytał w środę jego doradca Cezary Kochalski. Prezydent w liście zapewnił, że jednym z priorytetów jego prezydentury jest „inspirowanie działań służących trwałemu zrównoważonemu rozwojowi gospodarczemu”.

„Jest ogromnie ważne, aby w przyszłości działania rozwojowe w naszym kraju zapewniły polskiej gospodarce trwały, innowacyjny wzrost. Powinien to być wzrost o rozwój społecznie wrażliwy oraz terytorialnie zrównoważony” – wskazał.

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że podjął inicjatywy legislacyjne z myślą o poprawie klimatu dla przedsiębiorczości w Polsce.

„Powołałem też Narodową Radę Rozwoju, która głosami teoretyków i praktyków wnosi istotny wkład w polskie przemiany” – zaznaczył.

Zauważył też, że w Kancelarii Prezydenta od dwóch lat jest realizowany projekt „Start-upy w Pałacu”. dodał też, że ważnym elementem jego wizyt zagranicznych i krajowych jest promocja polskiej gospodarki.

Prezydent przypomniał też, że zainicjował ogólnonarodową debatę nad założeniami ustrojowymi.

„Zaproponowałem przeprowadzenie referendum konsultacyjnego, które dałoby wszystkim Polakom możliwość wypowiedzenia się, co do kierunków zmian obecnie funkcjonującej konstytucji. Właśnie teraz, gdy obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości i spoglądamy ku wyzwaniom jutra istnieje szczególna chwila, abyśmy stworzyli ustawę zasadniczą na miarę 21 wieku” – podkreślił.

Jego zdaniem, środowisko przedsiębiorców jest jednym z najbardziej kreatywnych środowisk współtworzących polskie życie publiczne. Wyraził też nadzieję, że przedsiębiorcy będą wspierać swoimi przemyśleniami działania związane z referendum konsultacyjnym.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl