Nieoficjalnie: T. Arabski nie stawi się w środę przed komisją ds. Amber Gold

Do sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold wpłynął wniosek pełnomocnika b. szefa Kancelarii Premiera Donalda Tuska Tomasza Arabskiego z prośbą o usprawiedliwienie nieobecności Arabskiego podczas zaplanowanego na środę przesłuchania – dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

Przesłuchanie b. szefa kancelarii Donalda Tuska zaplanowano na środę. Jednak do komisji trafił wniosek pełnomocnika Arabskiego o usprawiedliwienie jego niestawiennictwa.

We wniosku poinformowano, że b. szef kancelarii ze względów zawodowych przebywa poza granicami kraju. Pełnomocnik Arabskiego zasugerował też – jak dowiedziała się PAP – by przesłuchanie b. szefa KPRM odbyło się 10 września o godz. 12.00.

Sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold miała w tym tygodniu przesłuchać czterech świadków, w tym – oprócz Arabskiego – m.in. b. szefa Biura Ochrony Rządu gen. Mariana Janickiego.

Z porządku obrad komisji wynika, że rozpocznie ona prace we wtorek po godz. 10.00 od przesłuchania w trybie niejawnym b. funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu Dariusza Palczewskiego. Tego samego dnia, po południu, już na posiedzeniu otwartym zeznania złożyć ma gen. Marian Janicki.

Ponadto w środę po południu, na posiedzeniu zamkniętym przed komisją ma stanąć kolejny funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego pracujący przy sprawie Amber Gold.

Jako pierwsze informację, że Arabski nie stawi się na środowe posiedzenie komisji śledczej, podało RMF FM.

PAP/RIRM

drukuj