fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Prezydent Niemiec spotka się dziś z prezydentem A. Dudą

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier złoży dziś oficjalną wizytę w Polsce. Ma ona związek z 30-leciem polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.  

Ceremonia oficjalnego powitania Franka-Waltera Steinmeiera przez prezydenta Andrzeja Dudę odbędzie się przed południem na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.

Po niej przywódcy będą rozmawiać w ,,cztery oczy”. Następnie odbędą się rozmowy plenarne delegacji. Jednym z tematów będzie kwestia realizacji polsko-niemieckiego traktatu.

Europoseł prof. Zdzisław Krasnodębski mówi, że to dobry moment, by to ocenić.

– To dobry czas, żeby dokonać oceny traktatu, który powstał w szczególnej epoce. Polska jest krytyczna co do jego realizacji przez stronę niemiecką. O tym warto porozmawiać w kontekście wizyty prezydenta Niemiec – wskazuje prof. Zdzisław Krasnodębski.

Po południu prezydent Andrzej Duda wyda w Pałacu Prezydenckim oficjalne śniadanie na cześć prezydenta Franka-Waltera Steinmeiera.

Po nim przywódcy spotkają się na Zamku Królewskim z młodzieżą z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży z okazji 30. rocznicy podpisania Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

RIRM

drukuj