fot. prezydent.pl

Prezydent przeciwny likwidacji 30-krotności ZUS

Prezydent Andrzej Duda wysyła jasny sygnał w sprawie 30-krotności składek na ZUS. Nie chciałby tej ustawy na swoim biurku – poinformował minister Andrzej Dera.

Porozumienie utrzymuje, że nie poprze propozycji Prawa i Sprawiedliwości w sprawie zniesienia 30-krotności składek na ZUS. Decyzję podjęła Lewica, ale ujawni ją dopiero w trakcie głosowań. Wtedy będzie wiadomo, czy ustawa przejdzie czy nie przejdzie przez Sejm. Więcej, nawet jeśli przejdzie, to nie musi wcale podpisać się pod nią Prezydent RP.

– Puszczamy pewne sygnały. Ten sygnał, który puściliśmy z Kancelarii w tej chwili, jest taki, że pan prezydent nie chciałby takiej ustawy na biurku. To jest puszczony sygnał – oznajmił Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta.

Z ust polityków PiS padają zarzuty pod adresem Jarosława Gowina, że najpierw zaakceptował budżet z 30-krotnością, a teraz wycofuje się z samej 30-krotności. Nie jest jednak jedynym przeciwnikiem tego projektu. Krytycznie na jego temat wypowiadają się organizacje pracodawców i związki zawodowe, zwłaszcza „Solidarność”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl