R. Vejonis: Polska i Łotwa współpracują na rzecz umacniania bezpieczeństwa

Polska i Łotwa blisko ze sobą współpracują na rzecz umacniania bezpieczeństwa w rejonie Morza Bałtyckiego – zadeklarował dziś w Warszawie prezydent Łotwy Raimonds Vejonis. Jak podkreślił, Polska i Łotwa mają wspólny pogląd na temat globalnych i regionalnych wyzwań.

„Nasze dyskusje potwierdzają to, że nasze kraje podzielają wspólne poglądy na temat obecnych globalnych i regionalnych wyzwań, takich jak: współpraca regionalna i polityka bezpieczeństwa” – powiedział Vejonis podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą.

Jak ocenił, „Polska i Łotwa blisko ze sobą współpracują na rzecz umacniania bezpieczeństwa w rejonie Morza Bałtyckiego”.

Vejonis powiedział, że pełna implementacja postanowień szczytu NATO w Warszawie, to priorytet dla państw bałtyckich. Podkreślił też, że silny sojusz ze Stanami Zjednoczonymi jest niezwykle ważny dla bezpieczeństwa naszego regionu.

Prezydent Łotwy poinformował, że rozmawiał z Andrzejem Dudą m.in. o najważniejszych kwestiach, dotyczących: Unii Europejskiej, NATO oraz relacji bilataralnych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl