fot. PAP/Marcin Obara

R. Vejonis: Polska i Łotwa współpracują na rzecz umacniania bezpieczeństwa

Polska i Łotwa blisko ze sobą współpracują na rzecz umacniania bezpieczeństwa w rejonie Morza Bałtyckiego – zadeklarował dziś w Warszawie prezydent Łotwy Raimonds Vejonis. Jak podkreślił, Polska i Łotwa mają wspólny pogląd na temat globalnych i regionalnych wyzwań.

„Nasze dyskusje potwierdzają to, że nasze kraje podzielają wspólne poglądy na temat obecnych globalnych i regionalnych wyzwań, takich jak: współpraca regionalna i polityka bezpieczeństwa” – powiedział Vejonis podczas wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Andrzejem Dudą.

Jak ocenił, „Polska i Łotwa blisko ze sobą współpracują na rzecz umacniania bezpieczeństwa w rejonie Morza Bałtyckiego”.

Vejonis powiedział, że pełna implementacja postanowień szczytu NATO w Warszawie, to priorytet dla państw bałtyckich. Podkreślił też, że silny sojusz ze Stanami Zjednoczonymi jest niezwykle ważny dla bezpieczeństwa naszego regionu.

Prezydent Łotwy poinformował, że rozmawiał z Andrzejem Dudą m.in. o najważniejszych kwestiach, dotyczących: Unii Europejskiej, NATO oraz relacji bilataralnych.

PAP/RIRM

drukuj