fot. PAP/EPA

W Davos trwa Światowe Forum Ekonomiczne

W szwajcarskim Davos rozpoczęło się Światowe Forum Ekonomiczne. Jego głównym tematem są konsekwencje wojny na Ukrainie. Polskę reprezentuje prezydent Andrzej Duda.

W centrum Davos stanął Dom Trójmorza. Polska wspólnie z państwami tworzącymi tę inicjatywę prezentuje w nim swoją ofertę inwestycyjną. Region Trójmorza jest jednym z najszybciej rozwijającym się rejonów na świecie [więcej].

– Cieszymy się, iż odbywają się tutaj spotkania, dyskusje, że przychodzą inwestorzy z całego świata i przedstawiciele wielkich instytucji finansowych – mówił prezydent Andrzej Duda.

W Davos Prezydent RP spotkał się m.in. z sekretarzem generalnym NATO, z którym omówił zbliżający się jubileuszowy szczyt sojuszu w Waszyngtonie. [więcej]

– Dla nas oczywistym dążeniem jest to, żeby kolejne kroki prowadziły do wzmocnienia naszego bezpieczeństwa – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Jednym z głównych tematów poruszanych w Davos jest wojna na Ukrainie. Do Szwajcarii przybył prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Przekonywał o konieczności kontynuacji wsparcia jego kraju.

– Jeśli ktoś myśli, że chodzi tylko o nas, iż chodzi tylko o Ukrainę, to jest w zasadniczym błędzie. Możliwe kierunki, a nawet harmonogram nowej rosyjskiej agresji poza Ukrainą stają się coraz bardziej oczywiste – wskazał prezydent Ukrainy.

Przed zapędami Władimira Putina światowych przywódców przestrzegał prezydent Andrzej Duda.

– Jeżeli Rosja w tej wojnie zwycięży, to będzie kontynuowała swoją agresywną politykę. To jest ogromnie niebezpieczne dla przyszłości nie tylko Ukrainy, ale (…) dla przyszłości Europy – zaznaczył Prezydent RP.

Światowi liderzy polityczni i biznesowi dyskutują również o konsekwencjach wojny w Strefie Gazy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl