fot. pixabay

W polskich szpitalach w 2019 roku zabito ponad 1000 nienarodzonych dzieci

Ministerstwo Zdrowia podało zatrważające dane. W polskich szpitalach tylko w ciągu ubiegłego roku zabito ponad 1000 nienarodzonych dzieci.

W każdym szpitalu priorytetem powinna być walka o życie. I to życie szczególnie tych najsłabszych. Tymczasem w ciągu 2019 roku – w polskich szpitalach zamordowano 1110 poczętych dzieci. Rok wcześniej ta liczba również przekraczała tysiąc.

– Najbardziej jest przerażające to, że większość tych aborcji wykonywana jest ze względu na podejrzenie nieodwracalnej choroby bądź też ciężkiej wady płodu – wskazała Karolina Podlewska z Polskiego Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Prawo do życia odbierano szczególnie tym dzieciom, u których badania wskazywały na trisomię 21 chromosomu, czyli zespół Downa. Takie dzieci nie miałyby problemu samodzielnie żyć. Podobnie jak te, którym odebrano życie ze względu na zespół Touretta.

– Jest to efekt retoryki środowisk proaborcyjnych, które mówią, że aborcja to nic innego jak prawo do własnego ciała – powiedziała Karolina Podlewska.

Najwięcej tzw. aborcji przeprowadzono w szpitalach w województwie mazowieckim. Zaraz po nim jest województwo śląskie, pomorskie i małopolskie. Tylko w jednym województwie – i to kolejny rok z rzędu – nie doszło do tego morderczego procederu, to województwo podkarpackie. Ten zbrodniczy proceder może przerwać obywatelski projekt ustawy, który zakłada wyeliminowanie z polskiego prawa tzw. przesłanki eugenicznej, czyli zabijania dzieci ze względu na podejrzenie u nich choroby.

– Tego się nie da usprawiedliwić – moim zdaniem – żadnym tłumaczeniem, że nie teraz, że to później, że są sprawy ważniejsze. Życie ludzkie jest najważniejsze. Jeżeli nie będziemy dbać o każde życie ludzkie, to poddajemy pod wątpliwość każdy byt, również nasz indywidualny – podkreślił obrońca życia Janusz Długoński.

Projekt „Zatrzymaj aborcję” trafił do Sejmu jesienią 2017 roku. Przez długi czas był przetrzymywany w tzw. sejmowej zamrażarce, później utknął w sejmowych komisjach. Sprawą tzw. aborcji eugenicznej ma też zająć się Trybunał Konstytucyjny. Wniosek w tej sprawie w grudniu 2019 roku złożyła grupa posłów.

– Mam nadzieję, że nie będzie Trybunał Konstytucyjny odwlekał tej sprawy – podsumował Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro we wcześniej złożonym stanowisku do Trybunału Konstytucyjnego podkreślił, że tak zwana przesłanka eugeniczna jest niezgodna z konstytucją.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl