fot. PAP/Łukasz Gągulski

Prezydent: Kwestia komunikacji na Podhalu ma wymiar ponadgraniczny i wpisuje się w ideę Trójmorza

Kwestia komunikacji na Podhalu ma wymiar ponadgraniczny przez co wpisuje się w wielką ideę Trójmorza, w ideę rozwiązania problemów komunikacyjnych w naszej część Europy – mówił w czwartek w Zakopanem prezydent Andrzej Duda.

Podczas otwarcia w Zakopanem XI Międzynarodowego Forum Górskiego prezydent podkreślił, że wielu polskich turystów staje się też gośćmi na Słowacji.

„I chcemy, żeby tak nadal było. Nie mamy nic przeciwko temu, żeby dzielić się tym dochodem z turystyki z naszymi sąsiadami licząc oczywiście na to, że będzie również i wzajemność z drugiej strony. To znaczy, że jak te możliwości komunikacyjne będą coraz lepsze, to oni także będą naszymi gośćmi i oni także będą nas tutaj, na Podhalu, w Zakopanem, w Nowym Targu, w Szczawnicy, w Krościenku i w innych miejscach odwiedzali” – mówił Andrzej Duda.

„Chcemy to ułatwić, to jest dzisiaj jeden z najważniejszych elementów, o którym śmiało mogę powiedzieć, że wpisuje się również w wielką ideę Trójmorza, bo jeżeli coś ma wymiar ponadgraniczny, – a ta kwestia komunikacji tutaj, w rejonie Podhala, ma wymiar ponadgraniczny – to wpisuje się również w tę wielką ideę rozwiązania problemów komunikacyjnych w naszej części Europy” – powiedział prezydent.

Głównym temat Forum, którego gościem był w czwartek prezydent, są „potrzeby systemu transportowego w powiatach tatrzańskim i nowotarskim”. Międzynarodowe Forum Górskie jest organizowane w Zakopanem od 2010 r. Wydarzenie organizuje Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury.

PAP/RIRM

drukuj