fot. PAP/Przemysław Piątkowski

Uroczysta odprawa kadry kierowniczej MON i sił zbrojnych

Po południu odbędzie się w Warszawie uroczysta odprawa kadry kierowniczej Ministerstwa Obrony Narodowej i sił zbrojnych. Po raz pierwszy wezmą w niej udział prezydent Andrzej Duda i minister obrony Antoni Macierewicz.

Wśród najwyższych wojskowych uczestniczących w odprawie będzie szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Mieczysław Gocuł.

W trakcie odprawy zostaną poruszone tematy dotyczące m.in. rozbudowy obrony terytorialnej, wyników audytu w MON-ie oraz kwestii podniesienia morale w armii.

Szef sejmowej Komisji Obrony Narodowej i poseł PiS-u Michał Jach zwraca uwagę, że jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed siłami zbrojnymi, jest utrzymanie wysokiego poziomu wyszkolenia żołnierzy.

– Morale, gotowość bojowa, umiejętności, rzemiosło żołnierskie, sprawność techniczna sprzętu, bo z tym też bywało bardzo różnie, żeby było to utrzymane na zalecanym i oczekiwanym poziomie. W chwili obecnej jest to bardzo istotne, bo jest to najszybszy sposób na podniesienie stanu bezpieczeństwa państwa – zaznacza poseł Michał Jach.

Odprawa kierownictwa resortu obrony, najwyższych dowódców wojskowych i dyrektorów komórek organizacyjnych MON odbywa się co roku.

W trakcie obrad podsumowuje się realizację zadań z ubiegłego roku i określa priorytety dla resortu i wojska na kolejne miesiące.

RIRM

drukuj