Sprawa TK: Schetyna i Petru pojadą „na skargę” do Brukseli

Politycy Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz sprzyjające im media zaostrzają ataki na rząd i prezydenta Andrzeja Dudę. Rozpoczęto od serii szkalujących wypowiedzi, programów TV i artykułów prasowych. Teraz politycy wspomnianych partii udają się do Brukseli, by tam rozmawiać o sytuacji w Polsce.

Jeszcze w tym tygodniu – według portalu wPolityce.pl – Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru mają (najpewniej we wtorek) w Brukseli „zwrócić uwagę na sytuację w Polsce”. „Serię argumentów o zamachu na demokrację i dążeniach do dyktatury znamy aż za dobrze” – komentuje portal.

Tomasz Siemoniak – były wicepremier i szef Ministerstwa Obrony Narodowej – w jednej ze stacji radiowych poinformował, że na przyszły tydzień Parlament Europejski przygotowuje debatę w tej sprawie.

Negowanie za granicą demokratycznie wybranych władz nie sprawdziło się i nie sprawdzi; to co robi PO i Nowoczesna, to obłuda – ocenia europoseł Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski.

– Jakakolwiek uwaga wygłoszona na forum międzynarodowym w czasie, gdy PO dzierżyła w Polsce władzę, była okrzykiwana jako „donoszenie na Polskę” za granicę. W tej chwili jeden z liderów PO, kandydat na przewodniczącego, na szefa partii, w ramach swojej wewnętrznej kampanii wyborczej jedzie, aby podejmować działania, które mają zdyskredytować jego kraj. Nie przykładałbym do tego większej uwagi. Tak jak Węgry rozwijają się dobrze – mimo różnego rodzaju krytyk na arenie międzynarodowej – tak również Polska będzie się dobrze rozwijała. Pamiętajmy, że tam, gdzie jest interes Polski, tam również będzie występowała nasza krytyka – zwraca uwagę polityk.

Poseł do PE podkreślił, że PO i Nowoczesna próbują zaledwie po miesiącu rządów zdyskredytować nowe władze. Jednak – jak dodał – PiS, kiedy „posprząta” po rządach PO-PSL, zgodnie z planem zrealizuje obiecane Polakom reformy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl