pixabay.complphotosmotek-ksiki-prawa-sd-prawnik-719066

Resort sprawiedliwości chce, aby prezydent zajął się orzeczeniami sądów, które prowadzą do uchylania wyroków wobec przedstawicieli świata przestępczego

Ministerstwo Sprawiedliwości apeluje do prezydenta, aby pochylił się nad problemem orzeczeń Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, które prowadzą do uchylania wyroków wobec przedstawicieli świata przestępczego.

Resort wskazuje, że jedynym powodem decyzji, które m.in. prowadzą do wypuszczania sprawców na wolność, jest fakt, że poszczególne składy Sądu Najwyższego czy też niektórzy sędziowie kontestują status sędziów zasiadających na etapie orzekania.

Minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, wskazał, że rozstrzygnięcia sądów są związane z nowelizacją Ustawy o Sądzie Najwyższym, która powstała z inicjatywy prezydenta. Wezwał przy tym Andrzeja Dudę, by zajął się problemem.

Zwracam się do pana prezydenta – jako autora ustawy o Sądzie Najwyższym z 2017 r., jak i autora nowelizacji tejże ustawy, czyli owego kompromisu z Brukselą z zeszłego roku, pomysłodawcy powołania Izby Odpowiedzialności Dyscyplinarnej osoby, która wyznaczyła sędziów do Izby Odpowiedzialności Dyscyplinarnej – by zechciał poświęcić chwilę czasu i pochylić się nad tym narastającym problemem – zaapelował.

Zbigniew Ziobro dodał, że żadne państwo nie może na dłuższą metę funkcjonować w przypadku anarchizacji sądownictwa, gdy groźni bandyci będą wychodzić na wolność.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl