Prezydent udaje się do Kanady

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką udaje się dziś z trzydniową wizytą do Kanady. Głównymi tematami rozmów będą m.in. przygotowania do lipcowego szczytu NATO w Warszawie, kwestie gospodarcze, polonijne oraz relacje bilateralne w kontekście polityki światowej.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski powiedział, że polski prezydent będzie pierwszym szefem państwa, który odwiedzi Kanadę po wyborach. Minister informuje, że wizyta podkreśli sojusznicze relacje polskokanadyjskie.

– Liczymy na to, że Kanada będzie jednym z krajów uczestniczących w międzynarodowych siłach pod flagą NATO, które będą obecne na wschodniej flance w wyniku decyzji szczytu NATO-wskiego w Warszawie. O tej sprawie pan prezydent będzie rozmawiał z władzami Kanady, a także odwiedzi jednostkę wojskową wojsk kanadyjskich, które w Polsce już dzisiaj są rotacyjnie obecne na ćwiczeniach i chcemy, także tą wizytą, podtrzymać nasze zainteresowanie ich obecnością w Polsce. Pan prezydent jeden cały dzień poświęci Polakom w Kanadzie. Spotka się także z przedstawicielami dwóch dużych polskich firm, które są inwestorami na rynku kanadyjskim: Orlen i KGHM. Polsko-kanadyjskie partnerstwo gospodarcze jest dwustronne i to jest bardzo ważne. Jest to bardzo bogata wizyta. Poruszonych będzie bardzo wiele wątków – powiedział Krzysztof Szczerski.                                   

Podczas wizyty polski prezydent spotka się m.in. z premierem Kanady, Generalnym Gubernatorem oraz parlamentarzystami tego kraju.

Para prezydencka podczas wizyty weźmie udział w uroczystych obchodach Święta Narodowego 3 Maja oraz z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl