Marsze dla Życia i Rodziny 15 maja w Słupsku, Koszalinie i Szczecinku

Mieszkańcy regionu będą w sposób radosny manifestować swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowanie życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci.

Tysiące osób z kolorowymi balonami, wiatraczkami, lizakami i transparentami przejdzie po raz kolejny ulicami miast w Polsce. Na mapie marszowej nie zabraknie Koszalina, Słupska i Szczecinka. Mieszkańcy regionu będą mogli w sposób radosny manifestować swoje przywiązanie do wartości rodzinnych i poszanowanie życia każdej osoby od poczęcia do naturalnej śmierci.

Marsze organizowane są przez organizacje społeczne i różne wspólnoty, dla których ważny jest szacunek dla życia i rodziny. Tegoroczne hasło marszu brzmi „Każde życie jest bezcenne”.

15 maja – Koszalin
Program:
10.30 –Msza św. w kościele pw. Ducha Świętego w Koszalinie
12.00 – start z placu przed kościołem pw. Ducha Świętego
12.50 – meta na Rynku Staromiejskim przed ratuszem
13.00 – spektakl pt. „Czerwone spodenki” w wykonaniu wychowawców z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Gudowie koło Drawska Pomorskiego. Sztukę napisała jedna z terapeutek ośrodka Małgorzata Rudnicka, a wyreżyserował ją aktor Jarosław Boberek. Na scenie zaprezentują się wychowawcy i terapeuci ośrodka. Sztuka dotyczy autyzmu.
13.30-14.00 – prezentacja transparentów oraz słodki poczęstunek

Uczestnicy tegorocznego marszu w Koszalinie będą wspierać akcję „Pielucha dla malucha i środki czystości podaruj z miłości” na rzecz Domu Samotnej Matki w Koszalinie.
Organizatorami są m.in. Rycerze Kolumba, Dom Samotnej Matki w Koszalinie, Fundacja „Zdążyć z Miłością”, Rycerze Jana Pawła II i Caritas. Wspiera Ruch Światło-Życie.

15 maja – Szczecinek
Marsz wyruszy o godz. 17.00 z placu przed kościołem pw. Ducha Świętego przy ul. Klasztornej 23, a zakończy się w parku miejskim. Uczestnicy przemaszerują ulicami: Piłsudskiego, Mickiewicza, 3 Maja, Powstańców Wlkp., Wyścigową, 9 maja, pl. Wolności do Muszli koncertowej. Tu odbędzie się wspólne świętowanie. Będą dmuchane zamki, konkursy, zabawy, występy.
Organizatorami marszu są Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie, Akcja Katolicka oraz Civitas Christiana.

15 maja – Słupsk
14.30 – Msza św. w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbe. Ok. godziny 15.30 wymarsz w kierunku kościoła Mariackiego. Na zakończenie marszu projekcja filmu „Jutrznia dla Nienarodzonych” z muzyką Pawła Bębenka oraz nagrody dla całych rodzin, m.in. karnety na basen, do stadniny koni, restauracji czy też do cukierni. Organizatorami marszu są Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie oraz Fundacja „Przyjaciele Życia”.

Patronat medialny objęli m.in. Radio Plus Koszalin, „Gość Niedzielny”.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl