fot. PAP/Marcin Bielecki

Koszalin: Wmurowano akt erekcyjny pod nową siedzibę straży pożarnej

W Koszalinie powstanie nowa jednostka ratowniczo–gaśnicza. W uroczystości wbudowania aktu erekcyjnego wziął udział m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński.

Jednostka Straży Pożarnej w Koszalinie powstanie przy wsparciu środków rządowych. Inwestycja pierwotnie nie była objęta planem modernizacji służb mundurowych.

Środki na komendę zostały wygenerowane dzięki dobrej współpracy MSWiA z samorządem. Minister Joachim Brudziński wskazał, że dla rządu PiS poszczególne projekty inwestycyjne są realizowane bez względu na barwy polityczne.

– To nie jest akcja wyborcza. Ten beton, tutaj wylany, będzie służył kolejnym pokoleniom. Ta inwestycja ma podnieść poziom bezpieczeństwa mieszkańców Koszalina i tej ziemi. Będziemy podejmować działania, aby w kolejnej kadencji program modernizacji służb mundurowych postępował, nie ze względu na kalendarz wyborczy, nie ze względu na wybory, nie ze względu na to, że dzisiaj ministrem jest ten, a jutro być może będzie inna osoba. Bezpieczeństwo, straż pożarna, polska policja, straż graniczna, inne służby mundurowe nie mają barw partyjnych. Takie inwestycje mają służyć obywatelom, mają służyć Polakom – podkreślił Joachim Brudziński.

Modernizacja służb mundurowych w Polsce to jeden z priorytetów MSWiA. Przed kilkoma dniami władze resortu zainaugurowały m.in. budowę Komendy Policji w Sławnie na Pomorzu Zachodnim.

Nowe jednostki powstają też w Wałczu, Białogardzie i Świdwinie. Obecny rząd przeznaczył na modernizację służb mundurowych ponad 9 mld 200 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl