fot. PAP/EPA

Polscy strażacy wyruszyli z pomocą do Niemiec i Turcji

Rano z Polski do Niemiec ruszył dziś strażacki konwój z pomocą dla dotkniętych powodzią terenów – poinformowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Kolejna grupa strażaków i policjantów policyjnym śmigłowcem wyruszyła do Turcji, by pomagać w gaszeniu pożarów na południu kraju.

Państwowa Straż Pożarna podała, iż do Niemiec dotrze z Polski m.in. 138 osuszaczy powietrza z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Sprzęt trafi do Nadrenii-Palatynatu. Konwój dojedzie na miejsce w niedzielę.

W połowie lipca burze z ulewnymi deszczami spowodowały niszczycielską powódź w Nadrenii-Palatynacie i w Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech. W powodziach życie straciło co najmniej 175 osób.

Również w sobotę, o godz. 4.30 policyjny śmigłowiec S-70i wystartował z lotniska Warszawa-Babice do Turcji, by pomagać gasić pożary na południowym wybrzeżu tego kraju. Na pokładzie jest ośmiu policyjnych lotników oraz trzech strażaków – podała Komenda Główna Policji.

Wcześniej, w piątek, drogą lądową ruszyła do Turcji trzyosobowa grupa strażaków. Wiozą sprzęt potrzebny do gaszenie pożarów ze śmigłowca, m.in. duży zbiornik na wodę o pojemności 3 tys. litrów; mniejszy zbiornik o pojemności 1,5 tys. litrów znajduje się na pokładzie śmigłowca.

Tureccy strażacy wraz ze wsparciem z Chorwacji, Hiszpanii, Ukrainy, Rosji, Azerbejdżanu i Iranu już od ponad tygodnia walczą z pożarami lasów na południowym wybrzeżu kraju. Pomoc zadeklarowała także Grecja, z którą Turcja ma napięte stosunki dyplomatyczne.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl