S. Ożóg: Debata o sytuacji kobiet w Polsce to kompromitacja PE

Ten wydumany problem ma przykryć istotne, najistotniejsze problemy Unii Europejskiej – stwierdził europoseł Stanisław Ożóg. Eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja skomentował planowaną na jutro debatę w Parlamencie na temat sytuacji kobiet w Polsce.

Europoseł Stanisław Ożóg przypomniał, że za skierowaniem do debaty kwestii sytuacji kobiet w Polsce głosowali posłowie Europejskiej Partii Ludowej, w skład której wchodzą m.in. politycy Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zwrócił uwagę, że Polska pozytywnie wyróżnia się spośród państw Unii Europejskiej w wielu kwestiach powiązanych z kobietami.  

 – Patrząc na statystyki, jeśli chodzi o bezpieczeństwo kobiet w Polsce, to Polska jest na pierwszym miejscu w UE. Jeśli chodzi o ilość kobiet, które prowadzą działalność gospodarczą (jak to się ładnie mówi: businesswoman), Polska jest na drugim miejscu w Unii Europejskiej. Jeśli chodzi o różnice w wynagrodzeniu kobiet oraz mężczyzn w Polsce i innych krajach Unii, Polska jest na trzecim miejscu. Naprawdę możemy mówić o wzorcu, do którego powinni zmierzać Francuzi, Brytyjczycy, Niemcy, Hiszpanie, Włosi – podkreślił Stanisław Ożóg.

Nie wiem, na jakiej podstawie prawnej Parlament Europejski porusza kwestię sytuacji kobiet w Polsce – stwierdził eurodeputowany PiS.

– Nie wiem i nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, na jakiej podstawie, na podstawie jakiego dokumentu prawnego, na podstawie jakiego traktatu czy innego uwarunkowania prawnego, przyjętego przez Unię Europejską, doszło do takiej debaty – zaznaczył europoseł Stanisław Ożóg.   

Nawiązując do „czarnego protestu”, który odbył się wczoraj w Polsce, polityk akcentował, że przez pryzmat tego wydarzenia europarlamentarzyści z innych państw odnoszą wrażenie, że w naszym kraju promuje się kulturę śmierci.

– Wśród parlamentarzystów PE (co niektórych) z innych krajów panuje takie przekonanie, że oto Polska w jakiś sposób promuje „kulturę śmierci”. To jest przerażające, bo te hasła, które miały te protestujące osoby wypisane bądź też te malunki, prawie barwy wojenne, indiańskie i czarne uniformy właśnie do takich skojarzeń ludzi zza granicy prowadziły – wyjaśnił eurodeputowany PiS.

Europoseł Stanisław Ożóg podkreślił, że przedstawiciele PiS będą starali się walczyć o prawdę podczas jutrzejszej debaty w Parlamencie Europejskim.

– Kompromitujemy się za przyczyną tych posłów, którzy doprowadzili do tej debaty. Niestety, ale ta debata jest kompromitacją dla Polski. Postaramy się (europosłowie PiS) zrobić wszystko, aby przedstawić fakty, prawdę – podsumował Stanisław Ożóg.

Całość audycji „Aktualności dnia” z udziałem europosła Stanisława Ożoga dostępna jest [tutaj]

RIRM

 

drukuj