fot. PAP/Wojciech Pacewicz

E. Kruk, B. Mazurek i T. Solis otwierają listę kandydatów PiS do PE w okręgu lubelskim

Posłanka Elżbieta Kruk, wicemarszałek Sejmu, rzecznik PiS Beata Mazurek oraz radny sejmiku wojewódzkiego Tomasz Solis otwierają listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu lubelskim – wynika z informacji uzyskanych przez PAP we władzach partii.

Na czwartym miejscu listy znalazła się radna Barbara Barszczewska, na piątym – poseł Krzysztof Szulowski, a na szóstym – poseł Sławomir Zawiślak.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: senator Andrzej Stanisławek z Porozumienia oraz członek zarządu województwa Sebastian Trojak z Solidarnej Polski.

Listę zamykają: Ewa Szałachwiej oraz poseł Marcin Duszek.

W lutym Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące „jedynek” i „dwójek” na listach w wyborach do PE. Wśród „jedynek” są m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Karol Karski, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister edukacji Anna Zalewska i Anna Fotyga.

Natomiast wśród „dwójek” znaleźli się m.in.: wiceminister kultury Jarosław Sellin, minister Beata Kempa, wicemarszałek Senatu Maria Koc, rzecznik rządu Joanna Kopcińska, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska.

Dotychczas PiS przedstawiło pełną listę kandydatów startujących do PE z Podkarpacia, Śląska oraz okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej Unii wybory odbędą się w dniach 23-26 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

PAP/RIRM

drukuj