fot. prezydent.pl

Prezydent Duda: biotechnologia będzie w szpicy rozwoju technologicznego

Biotechnologia będzie jedną z dziedzin z absolutnej szpicy rozwoju nauki i postępu – powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda. Dodał, że Polska na razie nie jest wśród najlepszych na świecie, jeśli chodzi o tę dziedzinę i że jest przed nami w tym zakresie wiele trudnych zadań.

Prezydent zainaugurował w czwartek konferencję „Technologie przyszłości. Biotechnologia”, która odbywa się w Pałacu Prezydenckim.

„Przyszłość biotechnologii jest przyszłością ogromną. To jest ta dziedzina, która z całą pewnością w sposób niezwykle dynamiczny będzie się cały czas unowocześniała. Można postawiać tezę, że jeśli nie będzie główną, to będzie jedną z tych głównych dziedzin, które będą w absolutnej szpicy rozwoju nauki, rozwoju technologicznego, absolutnej szpicy postępu, jakiego dokonuje człowiek” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Jego zdaniem „umiejętność wytwarzania dóbr wysoko przetworzonych oznacza zwiększenie własnej konkurencyjności” i wzrost wydajności.

Według prezydenta, jeśli chodzi o biotechnologię, to cały czas „nie jesteśmy w absolutnym top of the top światowym”.

„Czy jesteśmy w stanie to zrealizować? Tak. Ale musimy wykonać tutaj wiele zadań, które są zadaniami trudnymi, jeśli chodzi o wytwarzanie, innowacyjność w tym zakresie” – podkreślił Andrzej Duda.

O roli biotechnologii i perspektywach jej rozwoju będą debatować uczestnicy czwartkowego spotkania w Pałacu Prezydenckim. Biorą w nim udział naukowcy i przedstawiciele świata biznesu. To pierwsza z cyklu konferencji „Technologie przyszłości”, poświęconych wyzwaniom stojącym przed polskimi przedsiębiorcami w zakresie innowacji w perspektywie najbliższych lat.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj