fot. twitter.com

Polska zainicjowała rozmowy z państwami UE o debacie ONZ w sprawie aresztowania Aleksieja Nawalnego

Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk poinformował, że Polska zainicjowała rozmowy z państwami członkowskimi UE, aby wspólnie doprowadzić do pilnej debaty w Radzie Praw Człowieka ONZ ws. aresztowania Aleksieja Nawalnego. Z apelem o międzynarodową solidarność w sprawie Nawalnego zwrócił się także prezydent Andrzej Duda.

Do uwolnienia Aleksieja Nawalnego wzywa Unia Europejska oraz poszczególne kraje Europy, w tym Francja, Niemcy czy Wielka Brytania.

Aleksiej Nawalny został zatrzymany wczoraj po wylądowaniu na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo. Federalna Służba przekazała, że był on ścigany listem gończym i pozostanie w areszcie do decyzji sądu. [czytaj więcej]

Dr Leszek Pietrzak, ekspert ds. bezpieczeństwa, ocenił, że opozycjonista nie prędko wyjdzie na wolność.

– Rosyjskie władze go teraz nie wypuszczą. Aresztowały go po to, żeby złamać psychicznie. Na pewno zostanie gdzieś przetransportowany, być może nawet do kolonii karnej, posiedzi tam rok czy dwa. Kiedy władze rosyjskie uznają, że można go już wypuścić, ale cały czas pod kontrolą, to to wówczas nastąpi. Scenariusz powrotu Aleksieja Nawalnego do kraju wyklucza najgorszą dla niego sytuację, czyli jego zamordowanie – powiedział dr Leszek Pietrzak.

Aleksiej Nawalny przyleciał do Moskwy po leczeniu w Niemczech. W ubiegłym roku trafił tam w stanie krytycznym w wyniku użycia przeciwko niemu trucizny.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl