fot. PAP/Radek Pietruszka

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Polonią w kanadyjskim Edmonton

Prezydent Andrzej Duda przebywa z wizytą w Kanadzie. Spotkał się on z naszymi rodakami w Domu Polskim w Edmonton. Dziś Prezydent RP spotka się jeszcze z przedstawicielami polskich i kanadyjskich firm z branży wodorowej.

Leżąca na zachodzie prowincja Alberta to jedno z największych skupisk Polonii w Kanadzie. W Edmonton społeczność polska liczy ponad 50 tysięcy osób. Prezydent Andrzej Duda powiedział, że kanadyjska Polonia to licząca się grupa społeczna.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1782282350706982940

Ponad milion obywateli to nie są żarty. To także poważna siła wyborcza, ale to przede wszystkim bardzo wielu ambitnych, inteligentnych ludzi wykonujących rozmaite zawody, bardzo często stanowiących elitę intelektualną społeczeństwa, bardzo często wpływowych w polityce, umiejących sobie znakomicie radzić – zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda podziękował też za zaangażowanie w kultywowanie polskich tradycji i naukę języka wśród kolejnych pokoleń emigrantów. W uznaniu tych działań Para Prezydencka wręczyła organizacjom polonijnym flagi państwowe.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1782262860250579316

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Edmonton zakończy się we wtorek. Dziś Prezydent RP spotka się z przedstawicielami polskich i kanadyjskich firm z branży wodorowej. Następnie będzie rozmawiał z przedstawicielami władz regionalnych, weźmie też udział w uroczystej sesji Zgromadzenia Legislacyjnego Prowincji Alberta.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl