fot. PAP/EPA

Prezydent Donald Trump odmówił udziału w wirtualnej debacie 15 października 

Prezydent Donald Trump odmówił udziału w wirtualnej debacie 15 października. Sztab głowy państwa chce przełożenia debaty o tydzień i zorganizowania jej na żywo. Podobne stanowisko zajął sztab Joe Bidena.

Pierwsza debata D. Trump–J. Biden odbyła się 29 września. Dwa dni później u prezydenta Donalda Trumpa wykryto koronawirusa. Szef państwa spędził trzy doby w szpitalu. Teraz dochodzi do zdrowia. Nie organizuje spotkań z wyborcami, a także nie uczestniczy w wiecach. Z tego powodu komisja ds. debat zdecydowała o przeprowadzeniu najbliższej debaty zdalnie.

– Nie będę robić wirtualnej debaty. W takim trybie moderator może wyłączyć ci mikrofon, kiedy chce. Nie będę tracił na to czasu – oznajmił Donald Trump.

Sztab prezydenta zaproponował zmianę terminu drugiej debaty z 15 na 22 października, a trzeciej z 22 na 29 października. Nie ma też zgody na zorganizowanie ich w wirtualnej formie.

Na decyzję prezydenta zareagował sztab kontrkandydata z partii Demokratycznej Joe Bidena.

– Biorąc pod uwagę odmowę prezydenta w sprawie uczestnictwa w debacie 15 października, mamy nadzieję, że komisja ds. debat przesunie spotkanie Biden-Trump na 22 października, aby prezydent nie był w stanie uchylić się od odpowiedzialności – podkreśliła Kate Bedingield, rzecznik kampanii Joe Bidena.

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada.

TV Trwam News

drukuj