fot. PAP/EPA

USA: Jutro Trump spotka się z przywódcami partii zasiadających w Kongresie ws. budowy muru na granicy z Meksykiem

Jutro w Białym Domu prezydent Donald Trump spotka się z przywódcami partii zasiadających w Kongresie. Celem spotkania jest rozwiązanie kwestii finansowania budowy muru na granicy z Meksykiem.

Budowa muru była jedną z kluczowych obietnic wyborczych Donalda Trumpa. Od początku temu pomysłowi przeciwni byli Demokraci. Republikanie w kończącej się kadencji dotychczasowego Kongresu – mimo, że kontrolowali obie jego izby – nie mieli wystarczającej większości, by samodzielnie przeforsować projekt prezydenta. Potrzebny był kompromis, którego nie udało się osiągnąć. Teraz w nowej Izbie Reprezentantów większość przejmują opozycyjni wobec Trumpa Demokraci. Chcą oni przeprowadzić głosowanie nad projektem ustawy, która ma zakończyć impas w sprawie granicznego muru, ale nie przeznacza na ten cel żądanej przez Donalda Trumpa sumy 5 mld dolarów. Zdaniem lidera Republikanów Kevina McCarthneya, prezydent USA zrobił krok w stronę przełamania politycznego pata. Stąd jutrzejsze spotkanie z przywódcami Kongresu.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl