fot. flickr.com

Hiszpania nową bramą dla imigrantów do Europy

Hiszpańska straż graniczna zatrzymała dwóch imigrantów, którzy nielegalnie chcieli przekroczyć granicę. Ukryci oni byli w materacach na dachu samochodu.

Po zamknięciu szlaku tureckiego i włoskiego, Hiszpania stała się dla migrantów główną bramą do Europy. Według szacunków ONZ, w 2018 r. do Hiszpanii przez Morze Śródziemne przybyło 62 tys. imigrantów. Ponad 6 tys. dotarło drogą lądową. Na Stary Kontynent próbują się dostać wszelkimi możliwymi sposobami – czasami dość zaskakującymi. Pochodzący prawdopodobnie z Afryki Subsaharyjskiej mężczyźni próbowali dostać się do Hiszpanii ukryci wewnątrz materaców. Samochód, na którego dachu znajdowały się dwa materace owinięte folią został zatrzymany przez straż graniczną. Funkcjonariusze postanowili rozciąć materace i sprawdzić ich zawartość. Okazało się, że w środku znajdują się mężczyźni, którzy byli bardzo mocno zaskoczeni. Mimo podróży w nietypowych warunkach, uwolnieni imigranci są w dobrej kondycji. Trafili do ośrodka dla uchodźców. Podczas przesłuchania poinformowali policję, że zapłacili 4500 euro przemytnikowi ludzi za przeprowadzenie ich przez granicę. Kierowca samochodu uciekł, kiedy strażnicy poprosili o sprawdzenie ładunku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl