Uroczystości pogrzebowe śp. Andrzeja Dworskiego

W Hiszpanii odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. Andrzeja Dworskiego, wybitnego działacza polonijnego.

List kondolencyjny skierował minister Adam Kwiatkowski z Kancelarii Prezydenta RP. „(…) żegnamy wielkiego Polaka i Patriotę, a zarazem człowieka o rzadko spotykanej wrażliwości, życzliwości i serdeczności wobec innych” – czytamy w liście. Wymieniono także zasługi śp. Andrzeja Dworskiego jako działacza opozycji niepodległościowej a także na emigracji jako działacza polonijnego.

W uroczystości uczestniczyła ambasador RP w Madrycie Marzenna Adamczyk.

Śp. Andrzej Dworski był wydawcą i redaktorem biuletynu „Polonia”, miesięcznika wydawanego w latach 1993-1996. W tym czasie był również korespondentem sportowym pism krajowych.

W roku 1981 był pracownikiem Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ „Solidarność”. W stanie wojennym przez trzy miesiące był przetrzymywany w miejscu odosobnienia. W Hiszpanii mieszkał od 1989 r, zmarł 5 czerwca br.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl