Kolejne szokujące nagrania z restauracji „Sowa i Przyjaciele”

Wypłynęły kolejne, szokujące nagrania z restauracji „Sowa i Przyjaciele”. Tym razem ich bohaterami są politycy PO m.in. Włodzimierz Karpiński, Paweł Graś, były szef BOR Marian Janicki oraz ks. Kazimierz Sowa. 

Do nagrań z luksusowej restauracji, zarejestrowanych najprawdopodobniej w lutym 2014, dotarła TVP Info.

Przy suto zastawionym stole dyskutowano m.in. o obsadzaniu stanowisk w urzędach i spółkach skarbu państwa. Z rozmowy wynika, że jedna z osób związanych z PO otrzymała do dyspozycji luksusowy samochód, kupiony przez spółkę Krakchem.

Jednym z bohaterów nagrań jest ks. Kazimierz Sowa, były szef Religia TV, znany ze swojej sympatii do Platformy Obywatelskiej. Z jego wypowiedzi wynika, że doradzał politykom PO, jak powinni postępować z Kościołem i poszczególnymi księżmi biskupami.

– Akurat Nycz do Donalda ma taką słabość, ma takiego „maksa” naprawdę.  Tylko pewne rzeczy trzeba rozgrywać inaczej – stwierdził ks. Kazimierz Sowa.

Ks. Sowa sugerował, że metodą nacisku na poszczególne diecezje powinno być m.in. przyznawanie środków unijnych.

– Zrób sobie screening, gdzie największe pieniądze poszły z różnych projektów itd., na jakie diecezje? Nagle zobaczysz, jacy najwięksi wrogowie, ludzie, którzy, kurka, po prostu jak słyszą „Platforma”, to, kurka, po prostu pierwszy! – mówił ks. Kazimierz Sowa.  

Ks. Sowa w kontrowersyjny sposób wypowiadał się również na temat konkretnych księży biskupów. W trakcie rozmowy ks. Sowa nawiązał do sprawy odszkodowania za nieruchomości kościelne przejęte w czasach PRL. Z jego słów wynikało, że nowym właścicielem jednej z nich jest biznesmen uczestniczący w spotkaniu. Ks. Sowa zapewniał go, że nie będzie miał żadnych problemów związanych z ewentualnymi roszczeniami do tej nieruchomości.

Zgodnie z decyzją ks. abp Marka Jędraszewskiego, która została podjęta jeszcze przed ujawnieniem nagrań, ks. Sowa ma powrócić do archidiecezji Krakowskiej. Obecnie mieszka w Warszawie. Wcześniej za swoją medialną działalność był upominany przez poprzedniego metropolitę ks. kard. Stanisława Dziwisza.

 

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl