fot. PAP/Radek Pietruszka

Dymisje w rządzie po ujawnieniu akt z afery podsłuchowej

Podczas dzisiejszego briefingu premier rządu Ewa Kopacz poinformowała, że w związku z wypłynięciem akt prokuratorskich dot. „afery podsłuchowej” z pełnienia swoich funkcji zrezygnowali ministrowie: Bartosz Arłukowicz, Andrzej Biernat i Włodzimierz Karpiński.

Jak podała premier, swoją rezygnację zadeklarował także marszałek Sejmu Radosław Sikorski; ze stanowiskiem pożegna się również szef Zespołu Doradców Politycznych Prezesa Rady Ministrów Jacek Rostowski.

Premier Kopacz poinformowała również, że nie podpisze sprawozdania za 2014 r. Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta.

Jacek Cichocki złożył rezygnację z funkcji koordynatora służb specjalnych; pozostaje szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

– Rozmawiałam z osobami, które pojawiają się na taśmach. Wspólnie uznaliśmy, że nie możemy czekać. Na moje ręce swoje rezygnację złożyli ministrowie Bartosz Arłukowicz, Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński; wiceministrowie – Rafał Baniak, Stanisław Gawłowski, Tomasz Tomczykiewicz. Z szefa doradców premiera złożył także dymisję Jan Vincent Rostowski. Rozmawiałam też z ministrem Jackiem Cichockim – koordynatorem służb specjalnych. Przyjął na siebie winę za zbyt małą koordynację służb. Odbyłam również bardzo trudną rozmowę z Radosławem Sikorskim. Zadeklarował, że zrezygnuje z funkcji marszałka Sejmu – powiedziała premier.

RIRM/PAP

drukuj