Hiszpania: Rząd wycofał się z kompromisowej reformy ustawy aborcyjnej

Premier Hiszpanii Mariano Rajoy wycofał projekt ustawy o ograniczeniu tzw. aborcji. Obrońcy życia uznawali go za niezadowalający. Premier zapewnił jednak, że obecna ustawa, która umożliwia aborcję na życzenie do 14 tygodnia ciąży, a przy tym pozwala na zabicie dzieci chorych, zostanie poprawiona.

Rząd zajmie się ponadto opracowaniem planu ochrony rodziny, który ma być gotowy pod koniec roku. Była to jedna z obietnic wyborczych Rajoya, której wypełnienia domagali się uczestnicy niedzielnych manifestacji w obronie życia w 65 miastach Hiszpanii.

Organizatorzy V Manifestacji w obronie życia, platformy Hazteoir.org i Prawo do Życia (Derecho a Vivir), wysłały rządowi jasny sygnał: miliony Hiszpanów nie będą na niego głosowały, jeśli nie usunie obecnej ustawy o aborcji. Podczas dwuletnich rządów premiera Rajoya dokonano już blisko 300 tys. aborcji.

Minister sprawiedliwości Alberto Ruiz-Gallardón już kilka razy zapowiadał niezwłoczne przyjęcie nowej ustawy o aborcji, która gwarantowałaby prawo do życia, na przykład dzieciom z zespołem Downa.

W niedzielę na ulice hiszpańskich miast wyszły tysiące osób, w tym całe rodziny, domagając się większej ochrony prawnej dla poczętego życia oraz kobiet w ciąży.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl