fot. facebook.pl/robertwinnickipubliczny

[TYLKO U NAS] R. Winnicki: Odrzucenie projektu #ZatrzymajAborcję byłoby drastycznym wystąpieniem przeciwko moralności

Odrzucenie przez większość rządzącą projektu, który ma na celu zabezpieczenie życia nienarodzonych dzieci (…), byłoby drastycznym wystąpieniem przeciwko większości katolickiej w Polsce, przeciwko nauce Kościoła, przeciwko zdroworozsądkowemu pojęciu życia człowieka i moralności – podkreślił poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja. 

W Sejmie odbędzie się dziś pierwsze czytanie dwóch obywatelskich projektów zmieniających prawo dotyczące zabijania dzieci nienarodzonych. [czytaj więcej] 

Na godz. 16.45 zaplanowano pierwsze czytanie projektu komitetu „Ratujmy kobiety” środowisk liberalno-feministycznych. Zakłada on m.in. możliwość legalnego przerwania ciąży do 12. tygodnia. Pod projektem podpisało się niecałe 0,5 mln osób.

Z kolei prace nad projektem inicjatywy #ZatrzymajAborcję rozpoczną się o godz. 19.00. Jego celem jest zniesienie dopuszczalności tzw. aborcji eugenicznej. Propozycję wsparło podpisami 830 tys. Polaków.

Za rządów Zjednoczonej Prawicy to już trzecia próba nakłonienia większości sejmowej do zwiększenia prawnej ochrony życia człowieka. Poseł Robert Winnicki wezwał koalicję rządzącą do odrzucenia projektu proaborcyjnego w pierwszym czytaniu.

– Jeżeli chodzi o projekt wprowadzający większą ochronę życia poczętego niż obecnie, drugi raz odrzucenie przez większość rządzącą projektu, który ma na celu zabezpieczenie życia nienarodzonych dzieci, które są chore lub są podejrzewane o to, że mogą być chore – byłoby drastycznym wystąpieniem przeciwko większości katolickiej w Polsce, byłoby drastycznym wystąpieniem przeciwko nauce Kościoła, przeciwko zdroworozsądkowemu pojęciu życia człowieka i moralności. Mam nadzieję, że to prawo zostanie uchwalone – mówił prezes Ruchu Narodowego.

Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, iż jeśli na jego biurko trafi ustawa zakazująca tzw. aborcji eugenicznej – podpisze się pod nią.

RIRM

drukuj