fot. PAP/Sebastian Borowski

Prezydent A. Duda: Zakaz adopcji dzieci przez związki jednopłciowe powinien znaleźć się w konstytucji

Prezydent Andrzej Duda chce, by w konstytucji znalazł się zapis wykluczający adopcję dziecka przez pary jednopłciowe. Zapowiedział, że w poniedziałek podpisze odpowiedni dokument wraz z prezydenckim projektem zmian w Ustawie Zasadniczej.

Ubiegający się o reelekcję prezydent podczas konferencji w Szczawnie-Zdroju w woj. dolnośląskim podkreślił, że dziecko w Polsce podlega specjalnej ochronie. Wskazał jednocześnie, że przepisy konstytucji w tym aspekcie wymagają dopracowania.

Andrzej Duda ocenił, że wprowadzenie do konstytucji zapisu o wykluczeniu przysposobienia lub adopcji dziecka przez związki jednopłciowe znajdzie poparcie nie tylko wśród posłów Zjednoczonej Prawicy.

Jestem przekonany, bo wielokrotnie słyszałem takie wypowiedzi, że ten zapis zostanie poparty także przez posłów Konfederacji, przez posłów Polskiego Stronnictwa Ludowego. Jestem przekonany, że zapis ten znajdzie poparcie również i części posłów Koalicji Obywatelskiej, albowiem niektórzy z nich bardzo wyraźnie deklarowali swój sprzeciw wobec jakiejkolwiek dopuszczalności dziecka czy przysposobienia dziecka przez związki jednopłciowe. Dlatego zdecydowałem się taki zapis złożyć, aby na zawsze przeciąć dyskusje na ten temat. Jeżeli to będzie wprost zapisane w Konstytucji, to te emocje wokół tego się zakończą – mówił Andrzej Duda.

W piątek prezydent zapowiedział złożenie projektu zmian Prawa oświatowego, zgodnie z którym działalność wszelkich organizacji i stowarzyszeń na terenie szkoły będzie wymagać nie tylko zgody dyrekcji szkoły, ale przede wszystkim zgody rodziców.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl