fot. twitter.com/MRPiPS_GOV_PL

Jaworzno: S. Szwed zwrócił uwagę na rolę Powiatowych Urzędów Pracy przy wypłacie środków w ramach Tarczy Antykryzysowej

W Jaworznie wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed podsumował dotychczasowe działania w ramach Tarczy Antykryzysowej. Wskazywał na rolę Powiatowych Urzędów Pracy, które pośredniczą w wypłacie środków dla przedsiębiorców.

Na barkach Powiatowych Urzędów Pracy spoczęła odpowiedzialność za wypłacanie mikropożyczek dla przedsiębiorców oraz wypłacanie środków na dofinansowanie miejsc pracy. W ten sposób miały realizować Tarczę Antykryzysową przygotowaną przez rząd.

– Urząd pracy w Jaworznie jest jednym z najlepszym na Śląsku i w kraju, jeśli chodzi o realizację – stwierdził Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

To urząd, który jako jeden z pierwszych w kraju od razu przystąpił do działania – podkreśliła wiceprezydent Jaworzna Monika Bryl.

– W czasie kryzysu są osoby, które trzeba motywować do działania. I te, na których zawsze można polegać. Na pewno pracownicy urzędu pracy są właśnie w tej drugiej kategorii – zaznaczyła Monika Bryl.

Urząd w Jaworznie na bieżąco rozpatruje wszystkie wnioski, jakie wpływają od przedsiębiorców. Realizacja tych wniosków jest na poziomie 98 proc.

– Jako jedni z pierwszych uruchomiliśmy dofinansowania do wynagrodzeń dla pracowników – podkreślił Łukasz Curyło, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie.

Łącznie w całym województwie śląskim na działania w ramach Tarczy Antykryzysowej i finansowej trafiły środki sięgające 13 mld zł.

– Ponad 15 tys. miejsc pracy ochroniono w samym mieście Jaworzno – zwrócił uwagę Stanisław Szwed.

Rządowe tarcze uzupełniają tutaj działania samorządu. I tak, urząd marszałkowski uruchomił swoje programy wsparcia dla przedsiębiorców, składające się z pięciu filarów.

– To są pożyczki obrotowe i płynnościowe. To jest prawie 300 mln zł – oznajmił Dariusz Starzycki, wicemarszałek województwa śląskiego.

Do tego dochodzą m.in. środki na utrzymanie miejsc pracy. To ponad 600 mln zł. W całym kraju w ramach rządowych tarcz do przedsiębiorców trafiło już 110 mld zł.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl