fot. PAP/Tomasz Gzell

Obchody Dnia Samorządu Terytorialnego

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Belwederze z samorządowcami. Okazją do tego jest przypadający dziś Dzień Samorządu Terytorialnego. Prezydent podziękował samorządowcom za ich prace na rzecz lokalnych społeczności. Prezydent wręczył także odznaczenia państwowe.

30 lat samorządu terytorialnego to był dla Polski dobry czas – powiedział Andrzej Duda. Dodał, że w jego kancelarii toczą się prace nad zmianami dotyczące samorządów.

– Wierzę w to głęboko, że samorząd będzie się rozwijał. Wierzę w to głęboko, że te zdobywane doświadczenia będziemy przekładali na coraz lepsze regulacje, także i u mnie w kancelarii pracujemy teraz wraz właśnie z Państwem, z przedstawicielami samorządu nad propozycją pewnych udoskonaleń, jeżeli chodzi o rozwiązania prawne dotyczące samorządu terytorialnego. Zawsze będzie co poprawić. Zawsze będą nowe instytucje, które można będzie wprowadzić. Zawsze będą gdzieś na świecie jakieś pomysły, które będzie można próbować przyciągnąć do Polski i sprawdzić, jak u nas będą te rozwiązania funkcjonowały – powiedział Andrzej Duda.

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został przez Sejm RP w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

RIRM

drukuj