fot. twitter.com/USAmbPoland

G. Mosbacher: Wolność nie jest za darmo, musimy o nią dbać każdego dnia

Wolność nie jest za darmo, musimy o nią dbać każdego dnia. Jestem dumna, że Polska i USA są najbliższymi sojusznikami, nasza przyjaźń jest niezachwiana – napisała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

4 lipca, w rocznicę ogłoszenia Deklaracji Niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii, obchodzone jest w USA święto państwowe – Dzień Niepodległości.

Jak napisała z okazji tego święta ambasador Georgette Mosbacher na Twitterze, „amerykański Dzień Niepodległości to czas świętowania wolności i swobód, które Amerykanie bardzo sobie cenią”.

„Wolność nie jest za darmo, musimy o nią dbać każdego dnia. Jestem dumna, że Polska i USA są najbliższymi sojusznikami – nasza przyjaźń jest niezachwiana!” – podkreśliła ambasador.

Ambasada USA z okazji Dnia Niepodległości napisała, że 4 lipca to rocznica amerykańskiej niepodległości.

„Dziś obchodzimy 244. urodziny” – przypomniała.

Z okazji święta na Twitterze ambasady umieszczono film z wypowiedziami dyplomatów i pracowników ambasady na temat wolności i przyjaźni polsko-amerykańskiej.

„Jesteśmy najbliższymi sojusznikami, łączy nas nierozerwalna więź. Niech Bóg pobłogosławi Stany Zjednoczone i Polskę” – powiedziała w filmie ambasador Georgette Mosbacher.

PAP

drukuj