fot. Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent A. Duda wystosował depeszę gratulacyjną do Donalda Trumpa z okazji Święta Narodowego USA

Prezydent Andrzej Duda w depeszy gratulacyjnej do prezydenta USA Donalda Trumpa z okazji Święta Narodowego Stanów Zjednoczonych Ameryki złożył najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla całego Narodu Amerykańskiego.

„Z okazji Święta Narodowego Stanów Zjednoczonych Ameryki, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, składam na Pańskie ręce najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla całego Narodu Amerykańskiego. Polskę i Stany Zjednoczone łączą więzy wielowiekowej przyjaźni i braterstwa, które na przestrzeni ostatnich czterech lat jeszcze bardziej się zacieśniły. Potwierdzeniem tego były treść i intensywny kalendarz naszych spotkań” – napisał Andrzej Duda w depeszy zamieszczonej w sobotę na stronie Kancelarii Prezydenta.

„Każda przeprowadzona przez nas rozmowa przynosiła wymierne korzyści naszym państwom, pieczętując wiążące nas partnerstwo strategiczne” – zwrócił się prezydent RP do Donalda Trumpa.

„Panie Prezydencie, bieżący rok jest rokiem szczególnym także z uwagi na trwający w Polsce i Stanach Zjednoczonych cykl wyborczy. Życzę Panu wytrwałości w prowadzeniu trudnej i ze wszech miar nietypowej kampanii prezydenckiej. Jestem głęboko przekonany, że oba nasze państwa będą nadal pogłębiać strategiczne partnerstwo i relacje dwustronne. Proszę przyjąć, Panie Prezydencie, jeszcze raz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla Pana i wszystkich Amerykanów” – podkreślił Andrzej Duda.

Co roku 4 lipca w rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych od Wielkiej Brytanii obchodzone jest w Stanach Zjednoczonych święto państwowe – Dzień Niepodległości.

PAP

drukuj