Prezydent RP fot. Przemysław Keler KPRP

Prezydent RP powołał 60 sędziów

Prezydent Andrzej Duda powołał w środę na sędziów Sądu Najwyższego, sądów apelacyjnych, okręgowych i rejonowych 60 osób – podała Kancelaria Prezydenta. Uroczystość miała miejsce w Pałacu Prezydenckim.

Prezydent wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego 60 osobom. Nowo powołani sędziowie złożyli wobec prezydenta ślubowanie.

Do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego w Sądzie Najwyższym powołany został Stanisław Andrzej Stankiewicz. SN podał na swojej stronie internetowej, że Stankiewicz będzie sędzią w Izbie Karnej SN.

Ponadto prezydent powołał na sędziów wojewódzkich sądów administracyjnych trzy osoby: w Olsztynie – Annę Janowską, w Krakowie – Grzegorza Wojciecha Karcza, w Gliwicach – Piotra Marka Pysznego. Sędziami sądów apelacyjnych zostali: w Warszawie – Kamil Jerzy Gołaszewski, w Łodzi – Damian Paweł Krakowiak, w Szczecinie – Violetta Osińska. Szef państwa polskiego powołał także 30 sędziów do sądów okręgowych i 23 sędziów do sądów rejonowych.

Wśród nowo powołanych sędziów jest Mikołaj Pawlak, były Rzecznik Praw Dziecka, także były dyrektor Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Ministerstwie Sprawiedliwości. Na uroczystości w Pałacu Prezydenckim obecna była m.in. przewodnicząca Krajowej Rady Sądownictwa Dagmara Pawełczyk-Woicka. KRS rozpatruje i ocenia kandydatury na stanowiska sędziego, a następnie przedstawia prezydentowi wnioski o powołanie na urząd sędziego.

Z pełną listą imienną sędziów powołanych w środę przez prezydenta Andrzeja Dudę można zapoznać się na stronie Kancelarii Prezydenta [tutaj].

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl