fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Szczytno: Premier M. Morawiecki zapowiedział wsparcie dla regionu na inwestycje lokalne

Premier Mateusz Morawiecki przebywał w Szczytnie w województwie warmińsko-mazurskim. Zapowiadał wsparcie dla regionu na inwestycje lokalne. Mówił, że jeszcze w tym roku do użytku oddany zostanie tutaj nowy dworzec kolejowy.

– Tutaj, w województwie warmińsko-mazurskim, przeznaczamy ponad 200 mln zł na różnego rodzaju inwestycje lokalne. W gminach, powiatach, te inwestycje, które mają być kołem zamachowym rozwoju gospodarki po epidemii. I to już dobrze się rozpoczyna, dobrze się przekłada na wzrost gospodarczy, na wskaźniki, które widzimy – podkreślił Mateusz Morawiecki.

– Tutaj ze Szczytna, przy linii 219, linii kolejowej, chciałbym przedstawić kilka informacji dotyczących remontów dworców, tak jak ten tutaj. Dworzec w Szczytnie będzie oddany jeszcze w tym roku. Oprócz funkcji transportowych związanych z koleją, będzie też pełnił funkcje komercyjne. Będzie pełnił funkcję takiego centrum społecznego w tym pięknym mieście. I to jest nasz plan. Żeby ośrodki, takie jak Szczytno, z powrotem tętniły życiem – mówił szef rządu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl